sob., 18 sty | Rock'69

Brotherhood of metal tour - Betrayer i Gomor

Rejestracja jest zamknięta
Brotherhood of metal tour - Betrayer i Gomor

Time & Location

18 sty 2020, 19:00
Rock'69, Plac Gabriela Narutowicza 2, Płock, Polska

About the Event

Cena biletów-25 zł przedsprzedaż,40 zł dzień koncertu.

Osoby spoza Płocka mogą zamawiać bilety przedsprzedażowe telefoniczne 24 366 39 38 lub 888144935,podając imię i nazwisko.Odbiór biletów na podstawie listy w dniu koncertu.

Dwa legendarne metalowe zespoły które powstały na przełomie 89/90 Betrayer i Gomor które choć stylistycznie różne lecz metalem zbratane zapraszają na wspólna trasę z cyklu BROTHERHOOD OF METAL TOUR.  18.01.2020 Rock69Klub Płock

GOMOR powstał w 1988 roku w Poznaniu z inicjatywy ówczesnych technicznych Turbo & Wolf Spider i zadebiutował udanym i szokującym występem na Metalmanii 89'. Z tego też okresu pochodzą pierwsze nagrania tego zespołu wydane przez Metal Mind Productions na składance Metalmania 89'. Po wielu latach zawieszenia Popcorn (Acid Drinkers) i Compass (Gomor,Syndicate,RH Blue) na jednej z wielu imprez postanowili reaktywować GOMOR, co zaowocowało w 2012 r. nagraniem albumu " Apocalyptic Rise" który zawiera 11 ostrych i dynamicznych metalowo-rock’n’rollo'wych kompozycji w nurcie muzycznym a’la Motörhead. Album został bardzo dobrze przyjęty przez media i słuchaczy na koncertach, a Gomor został okrzyknięty mianem „polskiego Motörhead”,głównie jest to zasługa wokalu Compassa który do złudzenia wpasowuje się w stylistykę śp.Lemmyego. Jeśli lubisz Motörhead to musisz posłuchać GOMOR-a !!!

Skład: Compass - voc *** Maciej Jahnz - lead guitar *** Maciej ŻUK Żebrowski - bass guitar *** Maksymilian Jahnz - guitar *** Jarosław Szczeciński - drums ***

BETRAYER zespół , który na początku lat 90-tych, obok takich zespołów jak IMPERATOR, VADER czy ARMAGEDON, kształtował polską scenę death metalową. Zrodzony w Słupsku w 1989 roku, lata swojej świetności przechodził jako kwartet koszalińsko-słupski. W tamtym właśnie okresie, w 1991 roku, nagrał wydane przez CARNAGE RECORDS demo „Necronomical Exmortis”, oraz w 1994 roku, debiutanki album „Calamity” , który po dziś dzień uważany jest za kamień milowy w historii polskiego death metalu. Płyta pod banderą NUCLEAR BLAST RECORDS ukazała się na całym świecie i była, obok „The Ultimate Incantations” VADER, jedną z pierwszych, wydanych na tak szeroką skalę przez polski zespół death metalowy. BETRAYER po dwa razy brał udział w takich festiwalach jak METALMANIA, DEATH METAL FESTIWAL , JAROCIN i DRAAAMA oraz wielu innych (m.in. SHARK ATTACK, S’THRASH’YDŁO ) tak jak i w niezliczonej liczbie koncertów. Na swojej drodze zagrał na jednej scenie z takimi zespołami jak, m.in. MORBID ANGEL, DEICIDE, DEATH, CARCASS, CANNIBAL CORPSE, THERION, MORGOTH, GRAVE, TIAMAT, DISMEMBER, SINISTER, UNLEASHED, LIARS IN WAIT, AT THE GATES czy rodzimymi VADER, PANDEMONIUM, KAT, IMPERATOR, CHRIST AGONY czy ARMAGEDON oraz wieloma innymi. Po latach niebytu BETRAYER wraca na scenę w 2012 roku. Jako, że poprzedni muzycy z osobistych przyczyn nie byli w stanie wrócić do projektu, Berial złożył nową ekipę, w której znaleźli się Krzysztof Tubaja (gitara) i Piotr VJADER Majka (perkusja) z kwidzyńskiego Sickness. W lipcu 2013 roku BETRAYER zagrał w Niemczech na RAGNAROCK OPEN AIR FESTIVAL 2013, a wkrótce po tym  serię koncertów w cyklu RETURN FROM THE ABYSS OF TIME na terenie kraju. Powrót na scenę wzbudził dużo emocji i spekulacji, ale tych kilka koncertów pokazało, że mimo upływu lat BETRAYER jest wciąż w doskonałej formie. To zaowocowało zaproszeniem zespołu do zagrania jako główny support dla amerykańskiej death metalowej legendy, OBITUARY, na festiwalu AAAAAARRGHH SZCZECIN EXTREME FEST 2014. Pod koniec 2014 roku zespół podpisuje kontrakt płytowy z Mystic Production i w marcu 2015 roku ukazuje się długo oczekiwany, nowy album „INFERNUM IN TERRA”. Chwilę później grupa rusza w trasę „Infernum In Poland Tour 2015”, promującą nowe wydawnictwo, w ramach której gra szereg koncertów na terenie całego kraju oraz bierze udział w kilku dużych festiwalach takich jak Drrrama Festival w Gdańsku, Rock&Rose Fest w Kutnie, Old School Festival w Krakowie z Kat, Turbo i Kreon oraz Dark Side Festiwal w Gubinie, na którym Betrayer wystąpił w roli headlinera. W czerwcu 2018 roku ukazuje się trzeci album "SCAREGOD" wydany, tak jak poprzedni, przez Mystic Production. 

Rejestracja jest zamknięta

Share This Event